Marley i ja

Marley, wyjątkowo wielki i silny labrador retriever, cierpi na nadmiar energii, demoluje dom i ogródek, kompromituje swoich właścicieli – młode, rozwojowe małżeństwo dziennikarzy.

Połyka wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska, wyleciał ze szkoły tresury za brak postepów i panicznie boi się burzy. A jednocześnie jest kochanym, wrażliwym i wiernym psem, zdolnym pokazać swojemu panu, co naprawdę liczy się w życiu.

Rozbawia i wzrusza do łez – pisali krytycy o tej książce, która ukazała się po raz pierwszy dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych. Biografia psa Marleya spisana przez jego właściciela, znanego amerykańskiego dziennikarza i felietonistę, szybko podbiła serca czytelników i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów, gdzie utrzymuje się niezmiennie od niemal roku. Do tej pory w USA sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy “Marley & Me”, a autor otrzymał tysiące maili i listów od poruszonych czytelników.

Recenzje
Można tę książkę uznać za kolejną opowieść o psie. Ale na pewno nie jest to historia bohaterskiego Szarika ani wiernej Lessie. John Grogan opisał w książce "Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata" 13 lat życia z krnąbrnym, głupim, szalonym labradorem, psem niszczycielem, którego nieopatrznie wziął sobie na głowę właśnie wtedy, gdy wraz z żoną przeżywali najpiękniejsze, pierwsze lata swego małżeństwa.
Ewa Winnicka, Polityka.

Czytając o tym, jak Marley wygryza dziury w kanapach i dostaje szału, gdy nadchodzi burza, wspominaliśmy naszego psa wygryzającego dziury w ścianach, gdy byliśmy w pracy i szkole. Ale tu nie chodzi tylko o świra psiarzy.
Jacek Pawlicki, Gazeta Świąteczna.
Fragmenty

Byliśmy młodzi. Zakochani. Rozkoszowaliśmy się tym wspaniałym wczesnym okresem małżeństwa, kiedy życie wydaje się najlepsze z możliwych. A jednak to nam nie wystarczało.
W styczniowy wieczór 1991 roku, piętnaście miesięcy po naszym ślubie, szybko jedliśmy kolację, bo zaraz mieliśmy ruszyć w drogę w sprawie ogłoszenia zamieszczonego w „Palm Beach Post”.

Marley i ja
John Grogan
ISBN: 83-92328-84-1
Wydanie: 1, 2006 rok
Druk: Twarda oprawa, 344 strony