Tygryski

Okazuje się, że ta piżama w tygryski istniała naprawdę! Dzięki niej 40 lat temu Joanna Papuzińska napisała swoją pierwszą książkę pod tytułem Tygryski.

Można powiedzieć, że kariera tej znanej autorki zaczęła się od dziecinnej, flanelowej piżamy kupionej dla córki. Inne piżamy były w banalne paski albo kropki. Żółte, rozbrykane tygryski na tej nowej robiły wrażenie. Po prostu taką piżamę chciało się nosić. No i oczywiście pisać o niej.

Następne bajki i wierszyki posypały się jak z rękawa (piżamy): Agnieszka opowiada bajkę, Nasza mama czarodziejka, Wędrowcy, Czarna jama. Dziś Joanna Papuzińska jest znaną pisarką, laureatką wielu nagród literackich, a nawet profesorem na Uniwersytecie.

Z okazji czterdziestolecia debiutu książkowego Wydawnictwo Pierwsze https://www.newyorkbanners.com/viagra-online/ wydało Tygryski z nowymi ilustracjami Małgorzaty Fürst.

Recenzje
Cudna książeczka, w której bajka rodzi się z życia i do życia powraca. (...) Widać za tą bajeczką domową historię - prawdziwą mamę-pisarkę, która prawdziwe dziecko sposobi do snu i na chwilę sama staje się dzieckiem, uciekając myślami w fantazję. (...)

Joanna Papuzińska to ktoś, kto dla książki dziecięcej zrobił więcej niż bardzo, ale to bardzo dużo. Ktoś, kto poświęcił mu pracę profesora, historyka i krytyka literatury, popularyzatora, redaktora, autora. Oficjalną i całkiem prywatną stronę życia. “Nasza mama czarodziejka”, “Czarna jama”, “Wędrowcy” czy “Darowane kreski” to książki niepodobne do innych, pamiętane i przechowywane. Wyrosłe z doświadczenia, wyobraźni, skłonności do zabawy i śmiechu. A przede wszystkim z miłości do dzieci, którymi byliśmy, jesteśmy, będziemy.
Jarosław Mikołajewski, Gazeta Wyborcza.
Tygryski
Joanna Papuzińska
Ilustracje: Małgorzata Fürst
ISBN: 83-923288-0-9
Wydanie: 2, 2006 rok
Druk: Miękka oprawa, 10 stron
Cena okładkowa: Nakład wyczerpany